SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Złota Odznaka Honorowa Za Zasługi Dla Województwa Śląskiego dla Centrum Kształcenia  Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu

Złota Odznaka Honorowa Za Zasługi Dla Województwa Śląskiego dla Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu

28 czerwca 2022

W dniu 28.06.2022 r. w siedzibie Sejmiku Województwa Śląskiego w Katowicach odbyło się uroczyste wręczenie Złotej Odznaki Honorowej Za Zasługi Dla Województwa Śląskiego Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu.
W imieniu Przewodniczącego Sejmiku Województwa Śląskiego Pana Jana Kawuloka przedstawicielom Centrum: Panu Ryszardowi Grucy – dyrektorowi i Panu Marcinowi Kucharzowi – Wicedyrektorowi.
Odznakę wręczyła Radna Sejmiku Województwa Śląskiego Pani Alina Nowak.
W uroczystości wziął udział wnioskodawca, Prezes Śląskiego Stowarzyszenia Dyrektorów Centrów Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego z siedzibą w Rybniku, Pan Paweł Sygit.
W imieniu Prezydent Miasta Zabrze, Pani  Małgorzaty Mańki-Szulik serdeczne gratulacje złożył wyróżnionym Dyrektor Biura Prezydenta Miasta Zabrze Pan Jan Pawluch.
W rozmowach zgodnie podkreślono wagę odznaczenia dla zabrzańskiej oświaty, w tym w szczególności oświaty zawodowej, w roku setnej rocznicy nadania praw miejskich Miastu Zabrze.
Autorzy zdjęć:
Patryk Pyrlik, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
Bartłomiej Szwajnoch, Wydział Kontaktów Społecznych Urzędu Miejskiego w Zabrzu

Przejdź do - Międzynarodowy Dzień Walki z Narkomanią

Międzynarodowy Dzień Walki z Narkomanią

26 czerwca 2022

26 czerwca przypada Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 7 grudnia 1987 roku, znany także jako Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Nadużywaniu Środków Odurzających i ich Nielegalnemu Handlowi.

Obchody tego wydarzenia mają na celu zwrócenie uwagi na problem używania narkotyków i leków w celu odurzania się. Z punktu widzenia zdrowia publicznego, ta problematyka stanowi duże zagrożenie, zwłaszcza biorąc pod uwagę dynamikę zmian na „scenie narkotykowej” związaną z szybkim tempem pojawiania się niebezpiecznych substancji psychoaktywnych powodujących ostre zatrucia dzieci i młodzieży, uzależnienia, a nawet zgony.

Przejdź do - Porozumienie

Porozumienie

22 czerwca 2022

Dzisiaj  w naszym Centrum zostało zawarte trójstronne porozumienie✍️ między Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu, salonem fryzjerskim Lucjan's Barber Shop????oraz CKOiZ w Zabrzu. Zespół Pracowni Usługowych w Hostelu GUIDO wzbogacił się o nowoczesny sprzęt w postaci fotela barberskiego, myjki, lustra, maszynek specjalistycznych, suszarek, golarek i innych akcesoriów ✂️oraz kosmetyków i preparatów. Dzięki  współpracy nasi uczniowie i  nauczyciele będą mieli szereg możliwości by  podnieść swoje kwalifikacje i umiejętności uczestnicząc w szkoleniach specjalistycznych ????????

Przejdź do - Konferencja

Konferencja

20 czerwca 2022

W naszej placówce odbyła się konferencja dotycząca roli kształcenia zawodowego na której mieliśmy zaszczyt gościć Prezydent Miasta Zabrze  - panią dr Małgorzatę Mańkę -Szulik.

Przejdź do - Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

1 czerwca 2022

Dla wszystkich małych i dużych dzieci dużo uśmiechu, zabawy i pozytywnej energii:)

Przejdź do - Europejski Dzień Walki z Otyłością

Europejski Dzień Walki z Otyłością

22 maja 2022

22 maja przypada Europejski Dzień Walki z Otyłością. Nadwagę i otyłość definiuje się jako nieprawidłowe lub nadmierne nagromadzenie tłuszczu, które stanowi zagrożenie dla zdrowia. Wskaźnik masy ciała (BMI) powyżej 25 uważa się za nadwagę, a powyżej 30 za otyłość. Problem urósł do rozmiarów epidemii, a ponad 4 miliony ludzi umiera każdego roku z powodu nadwagi lub otyłości.
W Polsce występuje stała tendencja wzrostowa częstości występowania nadwagi i otyłości u dzieci i młodzieży. Najważniejsze czynniki ryzyka rozwoju otyłości to niewłaściwe żywienie i brak aktywności fizycznej. Wśród czynników żywieniowych wymienia się zbyt wysokie spożycie tłuszczów pochodzenia zwierzęcego, cukrów prostych i soli. U dzieci otyłość wiąże się z wyższym ryzykiem przedwczesnej śmierci, niepełnosprawności i otyłości w wieku dorosłym. Ale oprócz zwiększonego ryzyka w przyszłości otyłe dzieci doświadczają trudności w oddychaniu, zwiększonego ryzyka złamań, nadciśnienia, chorób sercowo-naczyniowych, insulinooporności i problemów w sferze psychospołecznej.

Przejdź do - Wycieczka przedmiotowa

Wycieczka przedmiotowa

17 maja 2022

W dniu dzisiejszym dzięki uprzejmości #lucjansbarbershop w Gliwicach, uczennice klasy 2 b w zawodzie fryzjer miały możliwość odwiedzić salon oraz poszerzyć wiedzę na temat technik strzyżenia włosów i pielęgnacji zarostu męskiego????
Bardzo dziękujemy Jakubowi za poświęcony czas, ogrom przekazanej wiedzy a także pokaz strzyżenia, modelowania włosów i golenia zarostu ♥️

Przejdź do - DNI OTWARTE CKPiU w ZABRZU

DNI OTWARTE CKPiU w ZABRZU

5 maja 2022

Zapraszamy na Dni Otwarte w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu ul. 3 Maja 95 w dniu 07.05.2022 r. od 9:00 do 12:00. Odwiedzający będą mogli zapoznać się z bazą kształcenia zawodowego i prezentacją zawodów.

Przejdź do - 2 Maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 3 Maja - Święto Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej

2 Maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 3 Maja - Święto Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej

1 maja 2022

Przed nami jedno z najważniejszych świąt państwowych – Narodowe Święto Trzeciego Maja oraz 18 rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Oba te święta łączy Dzień Flagi, który jest wyrazem szacunku dla pokoleń Polaków, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę pod biało-czerwonym sztandarem. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej przypada w Polsce na dzień 2 maja. Święto ustanowione przez Sejm RP 20 lutego 2004 roku ustawą o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej.

Przejdź do - Konkurs "100 pomysłów na warkocz śląski na 100-lecie nadania praw miejskich Zabrzu"

Konkurs "100 pomysłów na warkocz śląski na 100-lecie nadania praw miejskich Zabrzu"

26 kwietnia 2022

26 kwietnia w Zespole Szkół Mechaniczno-Samochodowych w Zabrzu odbył się konkurs "100 pomysłów na warkocz śląski na 100-lecie nadania praw miejskich Zabrzu". Nasze Centrum #CKPiU reprezentowała Nikola Czaja z  #CKOiZ .Mimo tego, że Nikoli nie udało się stanąć na podium to wykazała się niezwykłą kreatywnością zdobywając wyróżnienie w konkursie.
Brawo Nikola!????????????

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-10-31
Data publikacji:2018-10-31
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:3122