Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu

Centrum Kształcenia Zawodowego

Centrum Kształcenia Zawodowego w ZabrzuCentrum Kształcenia Zawodowego w Zabrzu jest publiczną placówką oświatową, powstałą 1 września 2019 r z przekształcenia Centrum Kształcenia Praktycznego i Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego. UCHWAŁA NR XIV/252/19 Rady Miasta Zabrze z dnia 18 listopada 2019 r. Organem prowadzącym jest Gmina Zabrze. Placówka realizuje zadania z zakresu kształcenia zawodowego, a w szczególności praktycznej nauki zawodu, oraz prowadzenie turnusów w ramach dokształcania teoretycznego młodocianych pracowników.

Centrum Kształcenia Zawodowego:

 

Nie ryzykuj – z nami zainwestuj w swoją przyszłość!

Dobry zawód gwarancją zatrudnienia!Praktyczna nauka zawodu dla uczniów i słuchaczy prowadzona jest w dobrze wyposażonych pracowniach szkoleniowych przez wysoko wykwalifikowaną kadrę. Zajęcia odbywają się w 3 obiektach szkoleniowych:1) Zespole Pracowni Technicznych
adres: 41-800 Zabrze,
ul. 3 Maja 95
tel. 32 370 15 99

Pracownie mają dobrą lokalizację. Mieszczą się w budynkach głównych Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu, w sąsiedztwie Dyrekcji Centrum. W pobliżu znajduje się Poradnia Psychologiczno–Pedagogiczna, Miejski Ośrodek Kultury oraz Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego „Guido”. Kształcenie zawodowe w Zespole Pracowni Technicznych przygotowuje uczniów do wykonywania pracy zawodowej i odnalezienia się na rynku pracy w zawodach mechanicznych, samochodowych, motocyklowych, odnawialnych źródłach energii, instalatorskich. Skuteczna edukacja zawodowa odbywa się w nowoczesnych pracowniach dysponujących dobrym wyposażeniem. Nasi uczniowie uzyskują solidne i wszechstronne przygotowanie zawodowe.

2) Filii nr 1-Pracownie Budowlane
adres: 41-800 Zabrze,
ul. Zwrotnicza 11
tel. 32 274 01 79

Filia nr 1 zlokalizowana jest w spokojnej okolicy, w dzielnicy Mikulczyce, obok Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego, m.in. z którym ściśle współpracuje. W Zespole Pracowni budowlanych nasi uczniowie nabywają umiejętności radzenia sobie w skomplikowanej rzeczywistości społeczno-gospodarczej, uczą się w zawodach budowlanych. Patronat nad Filią nr.1 ma Firma ATLAS. Otrzymujemy wsparcie w postaci materiałów szkoleniowych oraz prowadzonych szkoleń dla uczniów i nauczycieli. Kluczowymi czynnikami sukcesu poza patronackim działaniem firmy ATLAS są efektywne zajęcia praktyczne stawiające na połączenie teoretycznej wiedzy z praktycznymi umiejętnościami jej wykorzystania w przyszłej pracy. Dzięki dobremu poziomowi kształcenia nasi uczniowie łatwo odnajdują się na rynku pracy.

3) Zespole Pracowni Usługowych- zlokalizowanych w użyczonym od Muzeum Górnictwa Węglowego obiekcie w Zabrzu przy ul. 3 Maja 93 (Hostel Guido).
adres: 41-800 Zabrze,
ul. 3 Maja 93
tel. 32 370 15 99

Dobry poziom kształcenia realizowany w Zespole Pracowni Usługowych pozwala na uzyskiwanie certyfikatów kwalifikacyjnych. Kształcenie zawodowe to wybór drogi edukacji poprzez naukę zawodu. Uczą się fryzjerstwa, kosmetologii, hotelarstwa turystyki, obsługi turystycznej. Motto przewodnie kształcenia zawodowego w pracowniach usługowych to:

 

RYNEK PRACY WYZWANIEM - KSZTAŁCENIE ZAWODOWE SZANSĄ

 

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-03-07
Data publikacji:2016-03-07
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:14907