Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu

Aktualności

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA UCZNIÓW I PRACOWNIKÓW CKPiU w ZABRZU w OKRESIE TRWANIA PANDEMII COVID-19 z uwzględnieniem zasad RODO

Artykuły

3 Maja Narodowe Święto Ustanowienia Konstytucji.

4 maja 2021

Patriotyzm można wyrażać na wiele sposobów”  ze względu na obowiązujące wciąż ograniczenia i zasady bezpieczeństwa związane z występowaniem koronawirusa -  COWID-19 tegoroczne obchody Święta Konstytucji będą odbywać się w zmienionej formie.
Śledząc informacje prasowe i telewizyjne  można się w nie włączyć. Dla przybliżenia znaczenia tego Święta zachęcamy do oglądnięcia prezentacji.

Prezentacja

Konstytucja 3 maja - historia prosto z zamku 

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

30 kwietnia 2021

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 

Przejdź do - „Śląsk Wspólna Sprawa” - Setna rocznica III Powstania Śląskiego

„Śląsk Wspólna Sprawa” - Setna rocznica III Powstania Śląskiego

29 kwietnia 2021

W nocy z 2 na 3 maja 1921 r. wybuchło III Powstanie Śląskie – ostatnie, najdłuższe i najbardziej krwawe ze śląskich zrywów. Śląscy Polacy postanowili walczyć o powrót swojego regionu do Ojczyzny. W tych dążeniach mocno wspierali ich ochotnicy z całej Polski. Powstanie doprowadziło do przyłączenia do Polski dużej części Górnego Śląska – w tym  jego najbardziej uprzemysłowionych regionów. Wpłynęło to na późniejszy, również współczesny, kształt państwa polskiego, jego granic i gospodarki.
Bez śląskich powstań, bez tego czynu zbrojnego,nie byłoby Polski Niepodległej w tych graniach, które utworzyły się ostatecznie po roku 1922

 

 

Czytaj więcej o: „Śląsk Wspólna Sprawa” - Setna rocznica III Powstania Śląskiego

E-Szkolne Prezentacje 2021

26 kwietnia 2021

Zapraszamy do oglądania oferty naszej szkoły i szkół z którymi współpracujemy. W związku z pandemią, już drugi raz z rzędu, można oglądać „e-Szkolne Prezentacje 2021” online. Miasto Zabrze, Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu oraz Telewizja Zabrze – Centrum Informacji Kulturalnej w Zabrzu, przenieśli XXIII Zabrzańskie Targi Edukacji do Internetu.

Wstęp:
https://www.youtube.com/watch?v=MjNxh-Gmtvw

CKPiU:
https://tvzabrze.pl/centrum-ksztalcenia-praktycznego-i-ustawicznego

Czytaj więcej o: E-Szkolne Prezentacje 2021

Zawiadamiamy

19 kwietnia 2021

Rekrutacja 2021/2022

21 stycznia 2021

Uwaga absolwenci Branżowej Szkoły I stopnia - uruchomiliśmy Branżową Szkołę II stopnia nr 1. Po za tym CKPiU ogłasza nabór do Szkoły Policealnej Nr 9, II Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych oraz na bezpłatne Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe. Zapraszamy!

Czytaj więcej o: Rekrutacja 2021/2022

Dzień Ziemi

19 kwietnia 2021

22 kwietnia -   Światowy Dzień Ziemi.
To największe ekologiczne święto, którego celem jest budowanie świadomości jak kruchy jest ekosystem Ziemi oraz propagowanie właściwych postaw ekologicznych.
Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”.
 Jesteśmy pierwszym pokoleniem, które żyje w sposób świadomy, i ostatnim, które ma szansę naprawić wyrządzone dotychczas szkody.
 Zacznijmy działać – Przywróćmy   naszą Ziemię!
Więcej w prezentacji pn.„ Dzień Ziemi”, znajdującej się w zakładce  pedagog   przybliżającą  istotę obchodów

PREZENTACJA-LINK

Życzenia

23 marca 2021

Przejdź do - Patronat Atlas

Patronat Atlas

18 marca 2021

Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu dołączyło do grona nielicznych szkół objętych patronatem firmy Atlas, polskiego producenta materiałów chemii budowlanej. Atlas Sp. z o.o. to największy polski producent branży budowlanej. 14 marca 2021 r. Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu uzyskało szereg produktów i materiałów, które w znaczący sposób pomogą nauczycielom w realizacji zajęć praktycznych w zawodach: technik budownictwa, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, murarz – tynkarz i zbrojarz – betoniarz.

Czytaj więcej o: Patronat Atlas
Przejdź do - Termomodernizacja

Termomodernizacja

16 marca 2021

W lutym 2021 rozpoczęły się prace związane z termomodernizacją budynku A Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu w ramach V etapu kompleksowej termomodernizacji budynków użyteczności publicznej na terenie Miasta Zabrza.

Czytaj więcej o: Termomodernizacja

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-03-07
Data publikacji:2016-03-07
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:31731